Spor Haberleri

Abdürrahim Albayrak’a 6222 Cezası

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Galatasaray 2.başkanı Abdürrahim Albayrak’a 6222 şoku. Özellikle Galatasaray takımının puan kaybettiği maçlar da yaptığı olay açıklamalarla haftalarca gündemden düşmeyen sarı kırmızılı yönetici Abdürrahim Albayrak’a geçen sene yapmış olduğu açıklamalardan dolayı Medipol Başakşehir Futbol Kulübünün şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 6222 sayılı kanun gereği 5 bin tl para cezası verildi.

2018-2019 Yılında Medipol Başakşehir ve Galatasaray takımları şampiyonluk yarışı veriyorlardır. Başakşehir Takımı 13 puan önde lider olarak yoluna devam ederken, tüm sezon boyunca hakem hataları konuşulmuştu. Bu arada üst üste yaşanan lehte veya alehte hakem hataları üzerine; kimine göre gündem değiştirmek, kimine göre hakemleri ve TFF’yi baskı altına almak ve yine başka bir görüşe göre ise kulübünün haklarını savunmak adına Galatasaray 2.Başkanı Abdürrahim Albayrak gündemi sarsan açıklamalar yapmıştı. Albayrak konuşmasında: ”Bir takım şampiyon yapılmak isteniyor, konuşursam yer yerinden oynar, bildiğim bir çok şey var, bana söylenen çok şeyler var, zamanında geldiğince paylaşacağım” demişti. Daha sonra ilgili yönetici açıklamalarına devam etmiş ve elinde VAR kayıtlarının olduğunu söylemiştir. İlgili yönetici VAR kayıtlarının elinde olduğunu başta TRT SPOR olmak üzere katıldığı bütün yayınlarda bu iddiasını yenilemiştir. Ve bu hikayenin sonunda Galatasaray şampiyon olmuş ve Abdürrahim Albayrak iddia ettiği açıklamaları yapmamış, VAR kayıtlarını da aynı şekilde açıklamamıştır. Bu arada Medipol Başakşehir Futbol Kulübü sezon içinde Galatasaray yöneticisinin yapmış olduğu bu açıklamalarının hukuka aykırı olduğunu ve burdaki tek amacın TFF, MHK ve hakemler üstünde baskı kurarak Başakşehir Takımını saf dışı bırakmak olduğunu ifade etmiş ve Abdürrahim Albayrak’ı bu açıklamalarından dolayı mahkemeye verdiklerini açıklamıştır. Ve mahkeme sonuçlanmış, yapılan şikayet üzerine İStanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Abdürrahim Albayrak’a 5 bin tl para cezası vermiştir.

Sizce Albayrak’ın açıklamaları samimi mi? Elinde VAR kayıtları gerçekten var mı? Sizce Abdürrahim Albayrak haklı mı? Yoksa bu da şampiyon olmak için oynanan tiyatronun bir parçası mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Spor Haberleri
vedat murudi
Fenerbahçe Vedat Muriqi’ye Kaç Milyon İstiyor ? Yeni Bonservis Piyasa Değeri

Çaykur Rizespor dan 2019 yaz transfer sezonunda transfer eden Vedat Muriqi'nin yeni gelişmeler sonrası transfer ücreti merak konusu oldu. Fenerbahçe...

Kapat