Azize

Azize Dizisi Karakterleri Oyuncu Kadrosu

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Yapımını Süreç Yapım’ın yaptığı, yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk’ün oturduğu Azizi’ye dizisi Kanal D ekranlarında yer alacak. Başrollerini Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un paylaştığı Azize Dizisi’nin oyuncu kadrosu ve karakterleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. Azize dizisi karakterleri? Azize dizisi oyuncu kadrosu? Azize dizisi oyuncuları kimler? Azize dizisinde kimler oynuyor? gibi sorular akıllara geldi. Gelin haberimizin detaylarına bakalım.

Yayınlanan fragmanın da büyük ilgi gören; reytinglerde üst sıralarda olması beklenen Azize dizisi her salı akşamı saat 20:00’de Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşacak. Gelin Azize dizisi karakterlerini ve oyuncu kadrosunu yakından tanıyalım.

Azize Hande Erçel (Azize) Kimdir?

24 Kasım 1993 Balıkesir doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde halen öğrenimine devam etmektedir. 2014 yılında televizyonlarda ilk olarak ”Çılgın Dershane Üniversitede” adlı dizide rol alarak boy göstermiştir. Yine 2014’te ”Hayat Ağacı” adlı dizide Selen Karahanlı karakterine hayat vermiştir. 2016’de ”Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde canlandırdığı Hayat Uzun Sarsılmaz karakteriyle ekranlarda ki popülerliğini iyice artırmıştır. Oynadığı dizi ve filmler: 2013 Tatar Ramazan (yarımcı oyuncu), 2013 Çalıkuşu (yardımcı oyuncu), 2014 Çılgın Dershane(Meryem, yardımcı oyuncu), 2014 Hayat Ağacı (Selen Karahanlı), 2015-2016 Güneşin Kızları(Selin yılmaz/mertoğlu) 2016-2017 Aşk Laftan Anlamaz (Hayat Uzun/Sarsılmaz), 2017 Siyah İnci(Hazal)

Azize Buğra Gülsoy (Kartal) Kimdir?

22 Şubat 1982 Ankara doğumludur. 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. İlk sahne deneyimini 13 yaşında yaşamıştır. Oynadığı dizi ve filmler: Hayat Kısa (Fatih), Bana Artık Hicran De(Sinan), Eski Hikaye(Mete), Kuzey Güney(Güney), Fatma Gül’ün Suçu Ne?(Vural), Unutulmaz (Tolga), Hepimiz Birimiz için(Nazım), Güzel Günler Göreceğiz(Cumali), Gölgeler ve Suretler(Ahmet), güneşi Gördüm(Berat)

Azize Mustafa Yıldıran (Balkan) Kimdir?

25 Nisan 1980 İstanbul doğumludur. 1.78 cm boyunda ve 70 kg dır Burcu boğa gözleri kahverengidir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında ”Filinta” dizisiyle yaşamıştır. Daha sonra Ay Yapım imzalı ”İçerde” dizisinde Mestan karakteri ile popülerliğini artırmıştır. Oynadığı dizi ve filmler: En Son Babalar Duyar, Avrupa Yakası,Filinta,Bin Yılın Şafağında,İçerde,Söz.

Azize Zeynep Kızıltan (Gül) Kimdir?

1 Ocak 1985 Ankara doğumludur. 1.72 cm boyunda ve 55 kg dır. Burcu Oğlak gözleri ela dır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk kariyerine 2007’de ”Parmaklıklar Ardında” dizisiyle başlamıştır. Oynadığı dizi ve filmler: Parmaklıklar Ardında, Kapadokya Düşleri, Ateşe Yürümek, Mahpeyker Kösem Sultan, Türkan, Yalancı Bahar, Her Sevda Bir Veda, Beş Kardeş, Kırık Kalpler Bankası.Diriliş Ertuğrul, Cesur ve Güzel.

Azize Asuman Çakır (Aynur) Kimdir?

9 Ekim 1964 Antalya doğumludur. 163 boyundadır ve terazi burcudur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Oynadığı dizi ve filmler:İkinci bahar, Aşk ve Gurur, Unutma Beni, Ölümsüz Aşk, Zeytin Dalı,Nefes, Farklı Desenler Feride, Ötesiz insanlar, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu, Erkenci Kuş.

Azize Ufuk Şen Kimdir?

28 Nisan 1980 Bursa doğumludur. 1.80 boyunda ve 70 kg dır. Boğa burcudur. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Spor ve dans alanlarıyla da ilgilenmiş ve yüzücülük dalında kupa kazanmıştır. Oynadığı dizi ve filmler: Büyük Buluşma, Gurbet Kadını, Yabancı Damat, Beşin Boyut, Arka Sokaklar, Taş Yastık, Doktorlar, Tek Türkiye, Paramparça, Ölümüne Sevdalar, Azap Yolu, Görgüsüzler,Ayrılık,Şefkat Tepe, Mahmut ile Meryem, Ammar, Bana Normal Aktiviteler, Cin Tarikatı, Karagül, Küçük Gelin.

Azize Selen Öztürk Kimdir?

23 Temmuz 1980 İzmir doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. 1.70 cm boyunda ve 57 kg dır. Ela gözlüdür. Aslan burcudur. Kameralar karşısına ilk olarak ”Kara Yılan” dizisiyle geçti. Oynadığı dizi ve filmler:Kara Yılan, Kukla, Bir Varmış Bir Yokmuş,Sonsuz, Benim Adım Gültepe, Muhteşem Yüzyıl, Çilek,Serçe Sarayı,Hatırla Gönül

Azize Mustafa Avkıran Kimdir?

1963 yılında Gaziantep’te doğmuştur. 1983 yılında İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Yine aynı üniversite de yüksek lisans yapmıştır. Boyu 1.70 tir. Oynadığı dizi ve filmler: Ateşten günler, Ayaşlı ve Kiracıları, Yalnızlar, Zontellektüel Abdullah, Sokaktaki Adam, İstanbul Kanatlarımın Altında, Kayıkçı, Köstebek, Yılan Hikayesi, Hayatın Tek Yolculuğu, Kurşun Kalem, Pencereden Kar Geliyor, Kınalı Kar, Beni Bekledinse, Kayıt Dışı, Köpek, Ezo Gelin, Yaprak Dökümü, Mutluluk, Av Mevsimi,Karakol,Kuzey Güney, Kaçak

Azize Cenk Kangöz Kimdir?

14 Ağustos 1974 İstanbul doğumludur. 1.80 boyunda ve 84 kilodur. Gözleri yeşil, burcu aslandır. Oynadığı dizi ve filmler:Kolpaçino, Fatma Gül’ün Suçu Ne? Kurtlar Vadisi Pusu, Medcezir, Kördüğüm, Diriliş Ertuğrul, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Azize Çetin Sarıkartal Kimdir?

1959 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Çukur dizisinde canlandırdığı ”Paşa”karakteriyle ünlenmiştir. Oynadığı dizi ve filmler: 7 kocalı Hürmüz, Çukur

Azize Orhan Kılıç Kimdir?

19 Ekim 1974 Almanya doğumludur. Berlin Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk Bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Oynadığı dizi ve filmler: Güz Yangını,Sağır Oda,29-30, Elveda Rumeli, Dalgakıran, Derdest, Aşk Bir Hayal, Zehirli Sarmaşık

Azize Tugay Mercan Kimdir?

10 Aralık 1982 İstanbul doğumludur. 1.73 boyunda ve 70 kilodur. Yay burcudur, gözleri kahverengidir. Haliç Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk mezunudur. Kamera karşısına ilk kez 5.Boyut adlı diziyle geçmiştir. Oynadığı dizi ve filmler: Beşinci Boyut, Kollama, Es Es, Kayıp Şehir, Suskunlar, Aşk, Halam Geldi, Şarkı Söyleyen Kadınlar, Asla Vazgeçmem.

Azize Efekan Can Kimdir?

1994 doğumlu oyuncu Bilecik Üniversitesi İşletme Bölümünü ve İstanbul Üniversitesi Enstitüsünde ise yüksek lisansını tamamlamıştır. 1.79 boyunda ve 70 kilodur. Ela gözlüdür. Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle adını duyurmayı başarmıştır. Oynadığı dizi ve filmler: Ufak Tefek Cinayetler

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Azize
Azize Dizisi Ne Zaman Başlayacak Hangi Gün Yayınlanacak
Azize Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Yayın Tarihi Belli Oldu!

Kanal D ekranlarında izlenme rekorları beklenen Aziz dizisi ne zaman başlayacak? Azize dizisi hangi gün olacak? Yayın tarihi belli oldu.

Kapat