Spor Haberleri

Belhanda’nın Sakatlık Durumu Nedir? Kaç Hafta Yok?

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Galatasaray’ın ligin 4. haftasında Kasımpaşa ile yaptığı mücadelede maçın son dakikalarında sakatlık geçiren Belhanda’da kötü haber geldi. Belhanda’nın sakatlık durumu nedir? Belhanda’nın çenesi mi kırıldı? Belhanda ne zaman iyileşecek? Kaç hafta yok? Bu soruların cevabını sizler içi Yakın Markaj’a aldık.

Belhanda’nın Sakatlık Durumu Nedir?

Kasımpaşa maçının son dakikalarındaki bir mücadelede Veysel Sarı’nın müdahelesiyle yerde kalan Fas’lı futbolcu bir süre oyuna devam edememişti. Yüzüne aldığı diz darbesi sonrası çenesinde iki kırık oluşan Belhanda’nın bugün ameliyat olduğu açıklandı. Belhanda’nın sakatlık durumu nedir, ne kadar sürecek ve Belhanda ne zaman iyileşecek henüz bilinmiyor.

Belhanda Kaç Hafta Yok? Ne Zaman İyileşecek?

Yüzüne aldığı darbenin ardından çenesinde iki kırık oluşan Younes Belhanda bugün sabah başarılı bir operasyon geçirdi. Kulüpten yapılan açıklamaya göre çene sol taraf mandibula kemiğinde ve çene sağ taraf ön bölgede olmak üzere iki kırık tespit edilen Belhanda bir süre sahalardan uzak kalacak.

Belhanda kaç hafta yok, ne zaman iyileşir sorularına ise kulüpten açıklama geldi. Buna göre Belhanda yaklaşık 2 ay forma giyemeyecek. Çenesindeki kırık geçtikten sonra yani yaklaşık 6-7 hafta sonra Belhanda sahalara dönecek. Galatasaray’ın oyununda önemli bir yer tutan Belhanda’nın bir an önce iyileşmesi için kulüp doktorları elinden geleni yapacaklarını bildirdiler.

Bu arada Belhada’nın sakatlık geçirdiği bu pozsiyonda Ali Palabıyık herhangi bir faul vermezken topu Kasımpaşalı futbolculara vermişti.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Spor Haberleri
fenerbahçe haberleri
Fenerbahçe’nin 1959 Öncesi 9 Şampiyonluğu Sayılacak Mı ?

Şampiyonluk sayısının 28 tane olduğunu iddia eden Fenerbahçe kulübünün 1959 öncesi 9 lig şampiyonluğu süper lig şampiyonluklarına dahi edilecek mi...

Kapat