Spor Haberleri

Fenerbahçe Şike Kumpasından Beraat Mı Etti Aklandı Mı?

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

2010-2011 Yılını şampiyon tamamlayan ve belki de tarihin en iyi, en iddialı kadrosunu kuran; o yıl kurduğu bu kadrosuyla rakiplerine her anlamda fark atan Fenerbahçe’nin bir şekilde dış müdahale ile geriye çekilmesi aslında malumun ilanıdır. Devletin bütün kurumlarına sızan hain Fetö terör örgütünün futbol da ki tek amacı Türkiye’nin en büyük camiası, hababam sınıfı ve benzeri pek çok film ve dizi de yer alan halkın takımı Fenerbahçe‘yi ele geçirmekti ve bu sebeple ki 3 temmuz 2011 sabahı Fetö savcılarının talimatıyla, yine eli kanlı terör örgütüne mensubu polis memurları; alnının akıyla kazanılan şampiyonluğun mimarları sarı lacivertli ekibin yöneticilerini adeta terör suçlusu gibi muamele yaparak evlerinden almış ve daha sonra o masum insanlar sorgusuz sualsiz hapse atılmışlardır. Aradan geçen uzun yıllar sonrasında tıpkı yukarıda bahsettiğim gibi ve hatta Fenerbahçe’nin bir önceki başkanı Aziz Yıldırım‘ın da dediği gibi: “Ne şikesi memleket elden gidiyor” sözü durumu tam olarak ifade etmektedir. Yıllar sonra aslında bu davanın bir şike davası olmadığı, düzmece delilerle Fenerbahçe yöneticilerinin suçsuz yere hapis yattığı; yaşanan hain 15 temmuz alçak darbe girişimiyle net bir şekilde anlaşılmıştır. Yaşanılan süreçte Fenerbahçe futbol takımına yapılan şike operasyonunda, operasyon emrini veren savcılar, operasyonu yapan emniyet mensupları ve Fenerbahçe yöneticilerine ceza veren hakim Mehmet Ekinci de dahil bütün herkesin Fetö terör örgütü mensubu olduğu kesin bir şekilde kanıtlanmış ve bütün bu operasyonun içinde yer alan unsurlar Fetö terör örgütü üyeliğinden hapis cezaları almıştır. Değerli okurlar hepinizin de gördüğü gibi Fenerbahçe’ye yapılan şike kumpası artık gün yüzüne çıkmıştır. Dün İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açıklanan Ergenekon davasının gerekçeli kararında; Fenerbahçe’ ye yapılan şike operasyonunun bir kumpas olduğu yapılan açıklama ile tutanak altına alınmış ve buna göre artık Fenerbahçe’nin suçsuzluğunun Yargıtay tarafından da bir an önce onanması gerektiği çok bariz şekilde ifade edilmiştir.

Fenerbahçe’nin beraat kararı henüz açıklanmasa da hukukçular özellikle Ergenekon Davasının gerekçeli kararından sonra, önümüzdeki birkaç ay içinde beraat yönünde karar alınmasının yakın olduğunu vurgulamaktadırlar. Şike kumpası davasının sonucu açıklanır açıklanmaz sitemizde olacaktır. Takip etmeye devam edin. Sizce Fenerbahçe’nin beraat kararı ne zaman açıklanacak?

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Spor Haberleri
Fatih Terim Kaç maç ceza aldı
Fatih Terim Ne Yaptı?

Kayserispor maçı sonrası yaptığı açıklamalarla PFDK'ya sevk edilen Fatih Terim'e yine ceza geldi. Kimsenin beklemediği bir anda 4 maç ceza...

Kapat