Spor Haberleri

Fenerbahçe’den Kural Hatası Başvurusu

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Fenerbahçe yönetimi dün oynanan Ayetmiz Alanyaspor karşılaşmasında Aytemiz Alanyaspor’un Papis Cisse ile bulduğu 2. gol için TFF’ye kural hatası başvurusunda bulunma kararı aldı.

Kural Hatası Tartışması

Mücadelenin 46. dakikasında Fenerbahçe kalecisi Altay topu hızlı bir şekilde oyuna sokmuş Jailson ağır davranınca Bakasetas baskı yapmış ve top Cisse’nin önünde kalmıştı. Cisse ise önünde kalan bu topta topu rahat bir şekilde ağlara göndermiş ve takımını 2-1 öne geçirmişti. Alanyaspor’un bulduğu golde aut kullanılırken Alanyasporlu Cisse’nin ceza sahasında olması kural hatası tartışmalarını doğurmuştu.

Kural Hatası Diyen De Var Kural Hatası Yok Diyen De

Pozisyonla ilgili olarak eski hakemlerden Selçuk Dereli kural hatası olduğu görüşünde. Dereli, kalecinin aut atışını kullandığı esnada Cisse’nin ceza sahası dışında olması gerektiğini belirtti. Bir diğer eski hakem Deniz Çoban ise kural hatası olmadığı yönünde görüşünü belirtti. Ahmet Çakar da kural hatası olmadığı yönünde görüş bildiren isimlerden.
Pozisyonla ilgili olarak IFAB kuralları ise “Kale vuruşu hızlı kullanılmış ve rakip oyuncular ceza sahasını terk edememişse hakem oyunu devam ettirebilir.” demektedir. Fenerbahçe yönetminin yapacağı başvuru üzerine TFF’nin vereceği kararı yakinmarkaj.net ailesi olarak sıcağı sıcağına sizlerle paylaşacağız.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Spor Haberleri
alanya fener 16 eylül 2019
Alanyaspor Fenerbahçe Maçı Tekrar Edilecek Mi ?

Alanyaspor Fenerbahçe maçı teakrarlanacak mı ? kural hatası var mı yok mu hakem yorumları TFF resmi açıklaması var mı 16...

Kapat