Dizi Oyuncuları

Kurşun Dizisi Aydın (Sarp Akkaya) Kimdir Tüm Bilgileri

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Yine yeni bir dizide bir karakterin tanıtımı ile sizlerle birlikteyiz. 2019 2020 Sezonunda başlayan Fox Tv’nin yayına aldığı dizisi olan Kurşun’da bugün Aydın karakteri hakkında güzel bilgiler ile oyuncunun tanıtımını yapıyoruz.

Aydın Kara Karakteri Kimdir ?

Dizide bu rol yan oyuncu olarak görev yapmaktadır. Aydın geçmişte Savcı Orhan ile çok iyi bir sodtluğu vardır. Bu arkadaşlık ta çocukluk yıllarına kadar inecektir. Bu canlandırmayı da tecrübeli dizi oyuncusu Sarp Akkaya üstleniyor.

Kurşun Dizisi Sarp Akkaya Kimdir Bilgileri Biyografisi

Tecrübeli oyuncu son yıllarda tv de sıkça gördüğümüz yüzlerden biri. Özellikle sert karakterlerde önemli başarı sağlayan oyuncu 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 39 Yaşındaki isim oyunculuğunun ilk adımları Bizim Aile ile attı. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar ve Tiyatro eğitimi aldıktan sonra 1995 yılında televizyonlara çıkmaya başlar.

Asıl kariyer çıkışını 2000 li yıllarda Kurtlar Vadisi dizisinde Servet karakterini oynayarak yapan Sarp Akkaya daha sonra oynadığı dizi listelerine Ezel dizisi Tevfik rolü, Suskunlar dizisi Sarı Bilal rolü, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Atmaca rolü, Evli ve Öfkeli projesinde Murat rolleri ile ülkemizde bir çok dizi ve filmde oynamıştır.

Özel hayatında renkli bir kişiliğe sahip olan Kurşun dizisinin Aydın’ı Sinem Yalçınkaya ile sevgili olduktan sonra 2017 yılında dünya evine girerek evlenmiştir. Tiyatro Tutkunu olan oyuncu bu alanda ki maharetini Kurşun dizisinde de göstereceğinden eminiz.

Aydın ile ilgili bildiğiniz özel bilgiler var ise lütfen alt tarafa yorum yapınız.

Savcı Orhan Atmaca, Leyla Devrim, Gülce Akar, Aydın Kara, Bünyamin Ayaz, Nuri Kargı, Feraye Kargı, Rıfat Ayaz, Tomris Ayaz, Zehra Atmaca ve Fahri Önal

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Dizi Oyuncuları
Kurşun Şarkıcı Sanatçı Gülce Kimdir Gerçek İsmi Yaşı Boyu

Kurşun Dizisi Oyuncusu Şarkıcı Sanatçı Gülce Kimdir Gerçek Adı İsmi Nedir Aslen Nereli Memleketi Kaç Yaşında Boyu Kilosu Oynadığı Diziler

Kapat