Kuruluş Osman

Kuruluş Osman Dizisi Kadrosu Oyuncuları Karakterleri

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Atv ekranlarında yayına başlayacak olan Kuruluş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu Tüm Karakter Listesi Kim Kimdir Bilgileri haberimizde. Kuruluş Osman Oyuncuları kadrosu çok güzel isimlerden oluşuyor. Kuruluş Osman dizisi oyuncuları sizin için Yakinmarkaj.net’de.

Kurtuluş Osman mı Kuruluş Osman mı?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, birçok kişinin bu dizinin ismiyle alakalı problem yaşadığı ve yanlış anladığını saptadık. Bu nedenle bu konuya bir açıklık getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Dizinin adını birçok kişi Kurtuluş Osman olarak bilse de bu dizi Kuruluş Osman dizisidir.

Geçen senelerde TRT 1 ekranlarına gelen Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde ki dizide Osmanlı Devletinin kuruluş yıllarını anlatıyor. Mehmet Bozdağ’ın yapımcılığını üstlendiği Kurtuluş Osman Dizisi bir çok ünlü dizi oyuncularını bir arada topluyor. Yazımızdan dizinin oyuncu kadrosu listesine ve kim kimi canladıracak karakter bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Diziyi merakla bekleyenler Diriliş Ertuğrul’dan kimler Kuruluş Osman’a geçti kimler olacak kimler olmayacak oynamayacak oyuncular kimler ? hakkında sorular sormaya devam ediyor. İşte Diriliş dizisinde olup Kuruluş Osman kadrosu içerisinde yer almayan isimler şöyle;

Kuruluş Osman Dizisi Oyuncuları Kadrosu

Diriliş Ertuğrul’Dan Geçen ve Geçmeyen Oyuncular

  • DURSUN ALİ ERZİCANLI (SÖĞÜT İMAMI)
  • DUMRUL (EDİP ZEYDAN)
  • GÜNKUT ( HAKAN SERİM )
  • SIRMA HATUN (ÖYKÜ ÇELİK)
  • İLBİLGE HATUN (HANDE SORAL)
  • DÜNDAR BEY (KAAN TAŞENER)
  • SELCAN HATUN (DİDEM BALÇIN)
  • ARTUK BEY (AYBERK PEKCAN)
  • HAYME ANA (HÜLYA DARCAN)
  • ERTUĞRUL BEY (ENGİN ALTAN DÜZYATAN)

Osman Bey (Burak Özçivit) (Detaylar İçin Tıkla)

İlk olarak Kuruluş Osman başrol oyuncuları tanıtımıyla başlayalaım. Kuruluş Osman dizisinin erkek başrolü olacak Burak Özçivit Osman Bey karakterine can veriyor. 34 yaşındaki tecrübeli ve fenomen ismi aksiyon ve maceralı dizilerde pek göremedik. Engin Altan’ın yerini ünlü oyuncu Kuruluş Osman dizisinde doldurabilecek mi ?

Malhun Hatun (Özge Törer)Aslıhan Karalar ( Burçin )

GÜNCELLEME MALHUN HATUN’U ASLIHAN KARALAR OYNAYACAK

Dizini kadrosu ilk açıklandığında Özge Törer oynayacak denildi fakat bu haber asılsız çıktı dizide Aslıhan Karalar dahil oldu. Buna göre oyuncunun bilgileri şöyle 1999 yılında doğan güzel oyuncu şuan 20 yaşında. Miss Turkey de birincilik kazanarak tüm dikkatleri üzerine çeken isim Burak Özçivit’in partneri olarak dizide yerini alıyor. Kuruluş Osman kadrosu yeni oyuncuları eklemeye devam ediyoruz …

Rabia Bala Hatun ( Şeyh Edebali’nin Kızı Osman Beyin 2. Eşi) Özge Törer

Osman Bey’in karısı olan Malhun Hatun karakterine Kurtuluş Osman dizisinde Özge Törer can verecek. Kendisi dizi ve magazin medyasının fazla tanınmayanlarından. Üniversite 3. sınıf öğrencisi olan oyuncu bakalım Malhun Hatun karakterinin altından nasıl kalkacak.

Kuruluş Osman Rahibeler Kim ? dizinin ilk bölümlerinde Bala Hatun dizide rahibe rolünde oynayacak. Rahibe olan diğer isimler açıklanırsa yazımızdan sizleri bilgilendireceğiz.

ÖZGE TÖREYİ YAKINDAN TANIMAK İÇİN TIKLAYINIZ . . .

Dündar Bey (Ragıp Savaş) – Detaylar İçin Tıkla

24 Ekim 1966 yılında doğan tecrübeli isim 53 Yaşında Tiyatro Dizi Sinema da bir çok projede yer alan Ragıp Savaş Kuruluş Osman Dizisinde Dündar Bey’in yetişkinliği Karakterine can verecek. İlk dizisi 1992 Yılında Eda Hanım olan oyuncu İsimsizler, Canan, Tek Başımıza (Ufuk), Sen Harikasın dizilerinde de oynadı. Son Osmanlı Yandım Ali de Recep Yüzbaşı rolünü alan Ragıp Savaş Fadime Savaş ile evli. Bir kız babası memleketi ise İzmit.

Zühre Hatun (Ayşegül Günay) – Detaylar İçin Tıkla

Osman Bey’in yengesi rolünü alan Ayşegül Günay Zühre Hanım karakteri ile oyuncu kadrosuna dahil oldu. Kuruluş Osman dizisinde boy gösterecek 49 yaşında ki oyuncu bir çok dizi ve film projesinde yer aldı. Asla Vazgeçmem – Aytül , Lale Devri – Sultan , Kaybolan Yıllar – Niran gibi dizilerde oynayan Ayşegül Günay bakalım Zühre Hatun karakteri ile nasıl bir performans sergileyecek.

Bamsı Beyrek (Nurettin Sönmez) – Detaylar İçin Tıkla

Diriliş Ertuğrul dizisinin efsane alplerinden Bamsı aldığımız haberlere göre Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. Fenomen ismin Osman Bey in önemli adamlarından biri olması bekleniyor.

Abdül Süsler (Kalanoz Bizans Komutanı) – Detaylar İçin Tıkla

Kuruluş Osman dizisinde Bizans Komutanı olan Kalanoz karakterinin oyuncu ismi Abdül Süsler oldu.

Turgut Alp ( Cengiz Coşkun) – Detaylar İçin Tıkla

Modellikten sonra dizi film oyunculuğuna başlayan Cengiz Coşkun bildiğiniz gibi Diriliş Ertuğrul dizisinin en sevilen karakterlerinden Turgut Alp rolü ile kariyer çıkışını yaptı. Aldığımız haberlere göre oyuncu Kuruluş Osman dizisinde de oynayacak. 37 yaşında 188 cm boyunda ki yakışıklı oyuncunun Survivor 2013 de de macerası oldu. Dağ filminde de oynayan Cengiz Coşkun Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in önemli bir yardımcısı olacak.

Konur Alp Bey ( Eren Vurdem ) Kim ?

Kuruluş Osman Konur Alp Bey Kim

Kuruluş Osman oyuncuları arasına 2. bölüm yani 27 Kasım 2019 da katılan Konur Alp karakterini Eren Vurdem canlandıracak. 1988 yılında Konya da doğan oyuncu 181 cm boyunda. Daha önce hangi dizide oynamıştı sorusunun cevabı ise ; Söz (Ateş Acar – Karabatak), İnadına Aşk (Çınar Barutçu) oynadığı son diziler arasında Kuruluş Osman kadrosunda önemli bir isim olan Konur Alp Bey’in tarihte kim gerçekte nasıl öldü kim öldü bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bursa Tekfuru ( Saruhan Hünel ) – Detaylar İçin Tıkla

Güncelleme : Alişar

Annesi Arap babası Arnavut olan oyuncu 49 yaşında ve Sergin Akyaz ile evli. Ekranların tanıdık ismi Kuruluş Osman dizisinde Bursa Tekfuru rolünde görev alacak. Oyuncuyu Karagül Kenan karakteri ile dizi takipçileri çok iyi tanıyor. Dizide yan karakter olarak izleyeceğimiz oyuncu bakalım dizide nasıl bir performans gösterecek ?

Saruhan Hünel (Alisar) – Detaylar İçin Tıkla

Resimdeki Bayan Saruhan Hünel’in Kardeşidir.

İsmail Hakkı Ürün (Samsa Çavuş) – Detaylar İçin Tıkla

Celal Al (Abdurrahman Alp) – Detaylar İçin Tıkla

Emel Dede ( Gonca Hatun ) – Detaylar İçin Tıkla

Güzelliği ile tüm dikkatleri üzerine çeken Emel Dede kadroda yer alan isimlerden. 30 Yaşında ki oyuncuyu İsimsizler dizisinde Berfin karakterinden hatırlıyoruz. Güzel oyuncu ayrıca Öyle Bir Geçer Zamanki, Sevda Kuşun Kanadında dizilerinde de oynamıştır. Oyunculuk hayatına 2010 yılında başlayan Emel Dede Kuruluş Osman dizisinde ki rolü belli olunca yazımıza ekleyeceğiz.

Alma Terziç (İzadora) – Sofia – Detaylar İçin Tıkla

İsminden de anlaşılacağı gibi oyuncu Türk değildir. Kadroda ki tek yabancı oyuncu olan Alma Terziç Boşnak’tır. Savaştan kaçan ailesi ile geçmiş yıllarda Türkiye’ye gelen isim güzelliği ile kısa zamanda tanındı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Ester Kira ile kariyer çıkışı yapan isim Kuruluş Osmanda İzadora karakterini canlandıracak.

Seda Yıldız (Dabali) Güncelleme : Şeyh Edebali – Detaylar İçin Tıkla

Tuğrul Çetiner ( Yannis ) – Detaylar İçin Tıkla

Kuruluş Osman Yannis Kim Gerçek Adı İsmi

Dizide Yannis rolünde oynayan oyuncu gerçek isimi Tuğrul Çetiner tarafından canlandırılıyor.

Emre Basamak ( Gündüz )

Kuruluş Osman Emre Basalak Kim

Gündüz Bey karakterinde oynayan oyuncu ise Emre Basalak olacak

Eren Hacısalihoğlu ( Batur ) – Detaylar İçin Tıkla

Kuruluş Osman Batur Kim Gerçek Adı

Batur karakterinin canlandıran oyuncunun isimi tecrübeli isim Eren Hacisalihoğlu kendisini en son olarak Payitaht Abdülhamid dizisinde Kemalettin Paşa rolünde görmüştük

Buse Arslan ( Aygül ) – Detaylar İçin Tıkla

Kuruluş osman buse arslan
kuruluş osman dizisine güzel oyuncu buse arslan da dahil oldu.

Aygül Hatun canlandırmasını da tecrübeli ve güzel oyuncu Buse Arslan yapacak.

Serhan Onat ( Aybars ) – Detaylar İçin Tıkla

serhan onat kuruluş osman
kuruluş osman dizisine serhan onat da dahil oldu

Aybars Alp karakterini oynayan oyuncu ise Serhan Onat kendisi Bodrum Masalı dizisinde geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştı.

Uğur Arslan ( Nizamettin )

Kuruluş Osman kadrosu içerisine yeni katılan ve Nizamettin rolünde oynayan oyuncu ise Uğur Arslan oldu.

Açelya Özcan ( Ayşe Hatun) – Detaylar İçin Tıkla

Kuruluş Osman Ayşe Hatun
kuruluş osman dizisinde ayşe hatun karakterine hayat verecek isim belli oldu

Dizinn en dikkat çekici oyuncularından Açelya Özcan dizide Ayşe Hatun rolünde oynuyor.

Yiğit Uçan ( Boran ) – Detaylar İçin Tıklayın

Ali Sinan Demir ( Tursun )

Kuruluş Osman Ali Sİnan Demir Kim Nereli

Şevket Çapkınoğlu ( Megala )

Kuruluş Osman Oyuncuları Megala Kim Gerçek ismi

Ayşen Gürler ( Helen ) – Detaylar İçin Tıkla

Kuruluş Osman Ayşen Gürler Kim Oyuncu İsimleri

Yaşar Aydınlıoğlu ( Yorgopolos )

Alican Albayrak

Ertuğrul Gazi Yaşıyor Mu Kim Oynayacak ?

Dizinin kadrosunda ilk bölümlerde yer alamsa da geçen konuşmalardan Ertuğrul Gazi var mı yok mu yalıyor mu Konya’dan ne zaman dönecek Rolü kim oynayacak soruları en çok sorulan sorular arasında. Her ne kadar kulislerde Kurşun dizisi başrolü Engin Altan Düzyatan geri dönecek haberleri dolaşsa da böyle bir durumun olacağını zannetmiyoruz. İlerleyen bölümlerde Osman Beyin Babası Ertuğrul gazi karakterini kimin oynayacağı belli olur olmaz yazımızdan duyuracağız.

Konur Alp ( Can Yaman) – Detaylar İçin Tıkla

GÜNCELLEME CAN YAMAN ŞUAN KADRODA YOK

Can Yaman 29 yaşında İstanbul’da doğdu ekranlarda Erkenci Kuş tv şov programı ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan oyuncu Kuruluş Osman oyuncuları arasında. Hukuk Fakültesi mezunu olan ünlü oyuncu bir çok dizi ve filmde rol aldı. Hangimiz Sevmedik (Tarık), İnadına Aşk (Yalın), Dolunay (Ferit) karakterleri ile oynadığı bazı diziler. Kuruluş Osman dizisi için sakal ve saçlarını uzatan oyuncu dizide Konur Alp karakteri ile boy gösterecek.

Kuruluş Osman Dizisi Kadrosu HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Kuruluş Osman
kuruluş osman yorgopolos kimdir yaşar aydınlıoğlu dizileri
Kuruluş Osman Yorgopolos Kimdir Yaşar Aydınlıoğlu Dizileri

Atv'nin yeni dizilerinden Kuruluş Osman, iddialı kadrosu; güçlü prodüksiyonu ile oldukça iddialı geliyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olacak olan...

Kapat