Kuruluş Osman

Kuruluş Osman Dündar Bey (Ragıp Savaş) Tarihte Nasıl Ölüyor?

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Tarihte Dündar Bey Nasıl Öldü Dündar Beyi Kim Öldürdü Osman Bey Mi Öldürüyor Dizide Dündar Bey Nasıl Ölecek Kim Öldürecek Gerçekte Nerede Öldü

Kuruluş Osman dizisi tarih severlerin ilgisini çekmeye devam edecek gibi. Biz de dizideki karakterlerin gerçekte, tarihte ne zaman öldüklerini sizler için tarihsel olarak araştırdık.

Diriliş Ertuğrul dizisinde de karakter olarak bulanan Dündar Bey Kuruluş Osman dizisinde de devam edecek. Ertuğrul Bey’in en küçük kardeşi olan Dündar Bey ağabeyini yalnız bırakmayarak onunla söğüte kadar göçmüş ve ağabeyinin yanında olmuştur her zaman. Dizi de ise son dönemlerde ayrılmış ancak Kuruluş Osman İle Dündar Bey karakteri tekrar takrar diziye dönecek.

Kuruluş Osman dizisinde Dündar Bey’in yaşlılık dönemini oynayacak oyuncu ise belli oldu. Dündar Beyi usta oyuncu Ragıp Savaş canlandıracak.

Dündar Bey Gerçekte Nasıl Ölüyor, Kim Öldürüyor?

Dündar Bey Ertuğrul Gazi’nin yanında her daim yer almış onun kararlarını desteklemiş ve ağabeyine sürekli destek olmuştur. Ertuğrul Gazi Söğüte göç ederken ağabeyinin yanında yer almış ve Bizans sınırlarına kadar gelmiştir.

Ağabeyinin vefatının ardından Kayı Beyleri Dündar Beyi seçmek istemişler ama genç yaşta Osman Gazi Bey olarak seçildi ve Kayıları devlet haline getirmenin ilk adımını attı.

Osman Gazi Ertuğrul Beyin en küçük oğlu olmasına karşın kardeşlerinin itirazı olmadan bey oldu. Herhangi bir kardeş çatışması yaşanmadı. Osman Bey zaman geçtikçe fetih politikasını değiştirdi ve devlet olma yolunda hızla ilerlemeye başladı. Bizansa yaptığı seferler ile tekfurların tepkisi çekti.

Osman Gazi’nin amcası Dündar Bey fetih politikasında değişikliğe gidilmesine itiraz edip eleştiri getiriyordu. Özellikle Bilecik Tekfuru ile savaşılmasına şiddetle karşı çıkıyordu Dündar Bey.

Amcasının kendisine cephe aldığını , Bilecik Tekfuru ile ilişkisi olduğunu düşünen Osman Gazi Amcası Dündar Beyi okla vurdurtarak öldürtmüştür. Bu durum Osmanlı Devletinde ilk hanedan çatışması olarak geçer.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Kuruluş Osman
Kuruluş Osman 2. Bölüm Fragmanı İzle Tanıtım Videosu
Kuruluş Osman 2. Bölüm Fragmanı Cenk Ateşi Yakıldı

Kuruluş Osman 2. Bölüm Fragman Yayınlandı Mı ? 27 Ekim Tanıtım Videosu İzle 2. Bölümde Neler OlacakYaşananlar Özeti Fragmanı

Kapat