Kuruluş Osman

Kuruluş Osman Kalanoz Tarihte Ne Zaman Ölüyor?

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Atv’nin yeni dizilerinden Kuruluş Osman, iddialı kadrosu; güçlü prodüksiyonu ile oldukça iddialı geliyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olacak olan Kuruluş Osman; adından da anlaşılacağı gibi Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu ele alacak. Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosu, karakterleri belli oldu. Yakın-markaj ailesi olarak sizlere Kuruluş Osman dizisi ile alakalı son dakika haberleri, başka yerde bulamayacağınız tüm detayları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Kuruluş Osman Kalanoz Gerçek Tarihte Ne Zaman Ölüyor? Kuruluş Osman Kalanoz Gerçekte Ne Zaman Ölüyor? Kuruluş Osman Kalanoz Tarihte Ne Zaman Ölüyor? Kuruluş Osman Kalanoz Ne Zaman Ölüyor?

Kuruluş Osman Kalanoz Kimdir Tarihte Gerçekte Var Mı?

Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun anlatıldığı Kuruluş Osman dizisinde; Osmanlı Devleti’nin ilk padişahı Osman Bey’in; Kendi adının verildiği Osmanlı Devleti’ni kuruluş süreci anlatılıyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda; Sadece İstanbul’da değil Anadolu’nun bazı bölgelerinde de Bizans İmparatorluğu hakimdi. Özellikle Osmanlı Devleti’nin kurulduğu Söğüt ve Domaniç Bölgeleri Bizans hakimiyeti altındaydı. Kuruluş Osman Dizisini izleyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de Kalanoz karakterinin gerçekte, tarihte var olup olmadığı idi. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, Kalanoz’un gerçekte, tarihte yer aldığı ve dönemin Karacahisar Tekfuru’nun kardeşinin adının Kalanoz olduğu ortaya çıkmıştır. Kalanoz isminin; Osmanlı Devleti’nin kuruluş sürecinde, Osman Bey’in Bizanslılarla savaştığı Domaniç (İkizce) Savaşında Kalanoz’un bir Bizans olarak komutanı olarak çıktığı tarihi kaynaklarda belirtilmiştir. Gelin sizlerle Kuruluş Osman Kalanoz Tarihte Ne Zaman Ölüyor? Konusunu beraber inceleyelim.

Kuruluş Osman Kalanoz Tarihte Gerçekte Var Mı?

Kuruluş Osman Kalanoz Tarihte Ne Zaman Ölüyor?

Atv’nin yeni dizilerinden Kuruluş Osman, yayınlandığı günlerde reytinglerde zirvede yer alarak, ne kadar iddialı bir dizi olduğunu gösterdi. Kuruluş Osman dizisinde 2.bölüm geride kalırken; izleyenlerin merak ettiği konulardan birisi de Kalanoz’un ne zaman öleceği oldu. Osman Bey’in Devlet olma isteği karşısında duran, Sofia ile birlikte hain planlar kuran Kalanoz ne zaman ölecek? Kuruluş Osman Kalanoz’un ilerleyen bölümlerde; Osmanlı Devleti Bizans arasında yapılacak olan Domaniç (İkizce) Savaşında sağ ele geçirilip, ardından öldürülmesi bekleniyor.

Kuruluş Osman Kalanoz Kimdir Gerçek Adı Oynadığı Diziler

Kuruluş Osman Domaniç (İkizce) Savaşı

Kuruluş Osman Domaniç (İkizce) Savaşı, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda önemli bir kilometre taşıdır. Domaniç (İkizce) Savaşı Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü Domaniç (İkizce) Savaşı sonucunda Karacahisar bir İslam kenti haline gelmiş, Osman Bey’in itibarını yükseltmiş ve Osmanlı Devleti’nin kurulması içinde önemli bir adım olarak tarihe geçmiştir. Kulacahisar’ı kaybeden İnegöl Tekfuru Aya Nikola, Osman Bey’i topraklarından atmak için; Karacahisar Tekfuru ile işbirliği yaptılar ve ordularını birleştirdiler. Bu ordunun başına da Karacahisar Tekfuru’nun kardeşi olan Kalanoz’u komutan olarak atadılar. Kalanoz önderliğindeki Bizans Ordusu Osman Bey’in ordusuna saldırmak için yola çıktı. 2 ordu Domaniç Beldesinde bulunan İkizce mevkinde karşılaştılar. Ve savaşın sonucunda Bizanslılar ağır bir yenilgi aldılar. Savaş sonrasında sağ ele geçirilen Kalanoz için Osman Bey askelerine şu emri verdi: ”Önce karnını yarın, sonra eşip it gibi gömün”. Kalanoz’un gömüldüğü yer o tarihten sonra ”İtşeni” olarak anılmıştır.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Kuruluş Osman
kuruluş osman kalanoz kim gerçek adı oynadığı diziler
Kuruluş Osman Kalanoz Kim Gerçek Adı Oynadığı Diziler

Atv'nin yeni dizilerinden Kuruluş Osman, iddialı kadrosu; güçlü prodüksiyonu ile oldukça iddialı geliyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olacak olan...

Kapat