MasterChef

MasterChef 24 Eylül Kim Elendi Kimler Eleme Adayı Oldu

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Masterchef 24 Eylül Kim Elendi Gitti Veda Eden Yarışmacı Kim Oldu Oylama Sonucu Master Şef Bu Hafta Giden Yarışmacı

Elenen Orhan Eren’in yerine gelen Alican Sabunsoy’un da yarışmaya dahil olmasıyla kaptanlık yarışması başladı. Kaptanlık için verilen malzemelerden soğuk kahvenin yanında içilebilecek bir tatlı yapmaları istendi. En çok beğenilen tatlıyı yapan yarışmacı kaptan olacaktı. Eda Karabulut tatlıcı olarak bilinirken kendine güveniyle 2 çeşit tatlı yapmak istedi ama ikinci tatlıyı yetiştiremedi. Tatlılar yapıldıktan sonra en çok beğenilen Güzide’nin tatlısıydı.

Mavi takım kaptanı Güzide olurken kırmızı takım kaptanı olarak yeni gelen yarışmacı Alican Sabunsoy’u seçti.Daha sonra takım oyunu olarak hamburger patates yapılması istendi.Fakat farklı bir konsept ile her yarışmacı 5 dakika çalışarak hamburger yapmaya çalıştılar.Yarışma sonucu iki takımın da hamburgeri beğenilmeyince şefler ödülü iki takıma da vermedi.

Bir sonraki yarışma eleme adaylarının belirleneceği yarışmaydı. MasterChef yarışmacıları ampute milli takıma yemek pişirmek üzere Düzce ili Topuk Yaylası Fenerbahçe tesislerine gittiler. Ampute milli takımına yapacakları yemekler ise erişteli yeşil mercimek çorbası, kinoa salatası, ravioli,dana bonfile yanına patates püresi ve son olarak bal kabaklı cheese kek yaptılar.Ampute mille takımımız önce mavi takımın sonra da kırmızı takımın yemeklerini tadıp oylarını verdiler.yapılan oylamada kazanan kırmızı takım oldu. Kaybeden Mavi takım kendi arasında dokunulmazlık oyunu oynayacak ve içlerinden iki kişi eleme adayı oluyor.

23 Eylül İlk Eleme Adayları Oylama Sonucu

Dün yapılan oyunda Rıfat Dokunulmazlık oyunu kazandı. Rıfat’ın gitmesini istediği isim Güzide oldu ve elemeye ilk aday Güzide seçildi. Genel oylama da ise birbirlerinin isimini söyleyen takımdan Müge ve Faruk Batuhan’ın oyları eşit çıkınca oyun kuralları gereği takım kaptanı bu iki isimden birini seçmesi gerekiyor. Buna göre Takım Kaptanı Güzide Faruk Batuhan2ı seçti ve ikinci (2.) eleme adayı F.Batuhan oldu.

24 Eylül 2019 Kazanan Kaybeden Takım Eleme Adayları

Yapılan yarışmayı Rıfat kazanarak 2. Dokunulmazlık oyununu da aldı ve Rıfat’ın adayı Müge oldu oylama sonucu Batuhan ve Suna’ın oyları eşit çıkınca haftanın kaptanı Güzide kendiyle birlikte yarışacak 4. eleme adayına Batuhan’ı seçti. Yani bu hafta potaya giren yarışmacılar ; Güzide Faruk Batuhan, Batuhan ve Müge oldu.

24 Eylül 2019 Masterchef Kim Elendi Gitti Eleme Yemeği Sonucu Şefler Kimi Eledi ?

Eleme yemeğine kalan 4 kişi arasından en başarılı kişiyi Batuhan seçen şefler daha sonra başarılı yarışmacıya güzide olarak buldu. En kötü son ikiye Faruk Batuhan ve Müge kaldı Şeflerin seçimine göre Müge yemeği en kötü yapan yarışmacı oldu ve elenerek haftaya veda eden isim oldu.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla MasterChef
MasterChef 23 Eylül Eleme Adayları Kimler Oldu ?

MasteChef 23 Eylül İlk Eleme Adayları Kimler Oldu ? Kim Kimi Söyledi Yazdı Kaybeden Takım Elenme Kotaya Giren İsimler MasterChef...

Kapat