MasterChef

Masterchef Engelli Kızın Söylediği Şarkı Ne, Hangi Dilde?

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Masterchef yarışması tüm hızıyla sürerken bu haftaki dış çekim yeri oldukça güzel ve özel. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması sebebiyle bu haftaki dış çekim Üsküdar Belediyesine ait Engelsiz Yaşam Merkezinde çekiliyor.

Engelli vatandaşlarımızın jüri olacağı, onların yemekleri tadıp kırmızı ve mavi takımları puanlayacağı bu haftaki dış çekimde herkesi duygulandıran, ağlatan küçük kız söylediği şarkıyla gündem oldu.

Masterchef Engelsiz Yaşam Merkezinde kızın söylediği Şarkının adı ne? Şarkı Hangi Dilde? Hangi Yörenin bir şarkısı? Şarkının Sözleri Nelerdir? Şarkı neyi Anlatıyor? Bütün bu sorulan cevabını sizler için araştırdık!!!

Masterchef Engelli Kızın Söylediği Şarkı?

Goran Bregoviç’in en önemli eseri olan bu şarkının adı “Ederlezi”. Boşnak dilinde “Hıdırellez” anlamına gelen Ederlezi balkan halklarını anlatan en önemli şarkı konumunda.

sa o roma ama rodive
ama rodive, ederlezi
same amala oro kelena
oro kelena dive kerena
sa o roma, o daje
sa o roma, babo, babo
sa o roma, o daje
ej, ederlezi
sa o roma, o daje

Şarkının hangi dilde yazıldığına gelince daha çok Roman dilini yansıttığı biliniyor. Ana teması adı üstünde hıdırellez olan bu şarkıda tüm Roman’ların babasından (o roma, babo) ve atalarından, sunulan bir takım adaklardan, yoksulluktan bahsedildiğini söyleyebiliriz. Bir nevi acı çekmişliği anlatan bu şarkıya dilimizde ağıt diyebiliriz.

Peki Şarkıyı Nereden Bulabiliriz?

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla MasterChef
Masterchef 3 Aralık Nerede Çekildi Engelsiz Yaşam Merkezi Neresi
Masterchef 3 Aralık Nerede Çekildi Engelsiz Yaşam Merkezi Neresi

Masterchef 59. Bölümü 3 Aralık 2019 Salı Günü TV8 Ekranlarında. Peki Kanal Programın Bu Bölümü Çekimlerini Nerede Yaptı? Masterchef 3...

Kapat