MasterChef

MasterChef Önlük Renkleri Ne Anlama Geliyor Kurallar

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

MasterChef’de Siyah Önlük Ne Anlama Geliyor ? Siyah Üniforma Neden Giyiliyor Mavi ve Kırmızı Takımdan Hangisi Kazanıyor ? Yarışma Kuralına Göre Ne İçin Giyiyorlar ?

Tv8 ekranlarında her sene ekrana gelen Master Şef yemek yarışma programı hafta içi ve hafta sonu bazı günler ekrana geliyor. Mehmet Somer ve Danilo Şefler’in jüri ve sunuculuğunu yaptığı yarışma programında bazı detayları bilmeyenler için siyah mavi ve kırmızı önlüklerin ne anlama ve ne için giyildiğini yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

MasterChef Siyah Önlük Ne Anlama Geliyor Neden Giyiyorlar ?

MasterChef programını yeni izlemeye başlayan seyirciler yarışma formatında siyah önlüğün ne işe yaradığını yani ne anlama geldiğini bilmiyor olabilirler. buna göre siyah önlüğün anlamı o hafta düzenlenen dokunulmazlık oyunununda kaybeden takım kendi arasında o haftanın eleme adayını seçmek için kullandığı oylama sonucunda bir kişiyi eleme adayı yaparken ikini ismi ise dokunulmazlığı kazanan yarışmacı söyler. böylelikle o takımdan eleme adayı olarak iki kişi çıkar ve onlar siyah önlük giyer.

Beyaz Kırmızı Mavi Renkteki Önlüklerin Anlamı Ne Demek ?

Yarışmacılar Beyaz Önlüğü kaptanlık yarışı yapılmadan önce yani takımlara ayrılmadan önce herkes bu renkteki önlüğü giyer. Mavi Renk ise o hafta kaptanlık yarışını kazanan kaptanın takımını temsi eder. Kırmızı takım ise doğal olarak kaptanlık yarışında kaybeden karşı takım anlamına gelir. Eleme adayları kırmızı ve mavi takımlardan çıkabilir. Çünkü önemli olan dokunulmazlık oyunu.

Yenen Takım Güçlü Takım Hangi Renk Oluyor ?

Mavi ve Kırmızı takım arasında güç farkı yok sadece Mavi takımı kazanan kaptan belirliyor ve takımına ilk kişiyi onun seçme avantajı var.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla MasterChef
MasterChef Neden Yok Yayınlanmıyor Yayından Mı Kalktı ?

MasterChef Neden Yayınlanmıyor ? Yeni Bölüm Neden Yok ? Yayından Mı Kaldırıldı Bitti Mi ? Tv8 Yayın Akışı Bilgisi

Kapat