MasterChef

Masterchef Torşon Ne Demek Neyin Adı?

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

2019-2020 Masterchef heyecanı Tv8 ekranlarında devam ediyor. Yarışmacılar arasında kıyasıya mücadele devam ederken; Masterchef’te en çok merak edilenlerden birisi de yarışmacıların ve şeflerin kullanmış olduğu yabancı kelimeler oldu. Bu kelimelerden birtanesi de ”Torşon”. Masterchef Torşon ne demek? Masterchef torşon neyin adı? Masterchef torşon nedir? gibi sorular akıllara geldi. Gelin detaylara bakalım.

Masterchef’te çokça kullanılan kelimelerden biri olan torşon ne demek? Masterchef’te torşon denilen şey nedir? Masterchef severlerin yarışmacılar yemek yaparken sürekli duyduğu kelimelerden biri olan; aslında görünce hepimizin şaşırdığı ve hiç kullanmadığımız bir kelime olan ”Torşon” kelimesi, pamuk el bezinin mutfak, gastronomi dilindeki adıdır. Masterchef’te yarışmacıların elini kuruladıkları veya sıcak bir yemeği çıkarırken kullandıkları o siyah beze torşon deniyor.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla MasterChef
4 kasım masterched 41.bölüm çiğköfte tarifi
4 Kasım Masterchef 41.Bölüm Çiğköfte Tarifi

Tv8'in ortalığı kasıp kavuran yemek programı Masterchef'te 41.bölüm heyecanı yaşanıyor. Her hafta pazartesi günü oynanan kaptanlık oyunu ile başlayan Masterchef,...

Kapat