Spor Haberleri

Premier Ligde Formalardaki İşaretin ( Amblemin ) Anlamı Ne?

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

İngiltere Liginde oynanan maçlarda Kasım ayı geldiğinde normalde kullanılmayan bir logo kullanılıyor. Kasım ayı içerisinde oynanan tüm maçlarda takımlar formalarına bu amblemi koyarak çıkıyorlar.

Peki bu amblem nedir, hangi anlama geliyor, konulmasının sebebi ne hepsi haberimizde gizli!!

Gelincik İşareti

Bu İşaretin Adı Ne?

İngiltere liginde oynanan Kasım ayı maçlarında takımlar formalarına gelincik çiçeği rozetiyle çıkıyor. İngiltere’de gelenek haline gelen bu durum çok eskiye dayanıyor ve ingilizler için önemli bir simge.

2. Dünya savaşında kaybettikleri insanlar için saygı gösterisi olarak kabul edilen bu rozet Kasım ayında bütün İngiltere’de kullanılıyor. Amaç kaybedilen askerlerini ve insanlarını anmak.

Sadece sokaktaki insanların değil bütün İniltere’nin bu amblemi kullanması geleneklerine ve insanlarına ne kadar saygılı olduklarını gösteriyor.

Bugün Oynanacak olan Liverpool – M. City maçı öncesi de saygı duruşunda bulunan takımların formalarında da bu işaret kullanılıyor. Ayrıca stadın tam ortasında kocaman bir Gelincik Çiçeği rozeti de sergileniyor.

Yani Formalarda Bulunan Gelincik Amblemi 2.Dünya savaşında ölen insanlarını anmak için.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Spor Haberleri
ali koçtan yeni bir camiaya sesleniş programı
Ali Koç’tan Yeni Bir Camiaya Sesleniş Programı

Uzun yıllar Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım Başkanlığında yöneticilik yapan, çocukluğundan itibaren Fenerbahçeli olan Ali Koç'tan yeni bir camiaya sesleniş programı. ''Çocukken...

Kapat