Spor Haberleri

VAR Sisteminde Artık O Pozisyonlar Değerlendirilmeyecek

Pinterestte Paylaş LinkedIn Tumblr

Bildiğiniz gibi geçen sezon ilk kez ülkemizde kullanılmaya başlayan VAR (Video Yardımcı Hakem) sistemi birçok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Hakemlerin bazı pozisyonlarda VAR’a gitmesi bazılarında gitmesi takımları ve taraftarları olumsuz etkiledi. Ayrıca, VAR sisteminin futbolu yavaşlattığı eleştirisi de yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu hakemlere vermiş olduğu seminerde VAR sisteminde bazı değişikliklere gitti. Geçen sezon yaşananlar ve bu sene ligin ilk üç haftasındaki gözlemlere dayanarak federasyon bazı kararlar aldı.

Elle Oynamalarda Hakemlere İncelemeye Gitmeyecek

Futbolun doğasını bozduğu ve oyunu yavaşlattığı için VAR’a yapılan eleştirilerden dolayı, sistemin hızlandırılması için çeşitli çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Hakem seminerlerinde de federasyon VAR sisteminde yeni bir değişikliğe imza attı.

Bundan sonra maçın hakemleri elle atılan gollerde ve elle oynanan pozisyonun devamında gol olması durumunda VAR incelemesine gitmeyecek. Bu pozisyonlar “yoruma açık pozisyon” olarak kabul edilmeyecek ve direkt olarak VAR hakeminin ifadesine göre karar verilecek.

Bir Yorum Yaz

Pinle
Daha fazla Spor Haberleri
beşiktaş
2019 2020 Beşiktaş’dan Ayrılacaklar Sözleşmesi Bitenler Kimler ?

Kartal açısından 2019 transfer sezonu çok iyi geçmedi peki Beşiktaş'da 2019 2020 sezonundan sonra sözleşmesi biten veya bitecek oyuncular kimler...

Kapat